DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Vašeho pejska ostříháme kvalitními nástroji, které desinfikujeme po každém stříhání.

Pejsky v našem salonu nevyvazujeme, ani nepoužíváme sedativa. Po domluvě je možné citlivým pejskům aplikovat aromaterapii pro pejsky, která je čistě přírodní a vašeho čtyřnohého miláčka zklidní a částečně zbaví stresu ze stříhání.

Extrémně agresivní jedince neupravujeme!

* * *

Před návštěvou salonu ...

Pokud se objednáte jen na stříhání je nutné, aby byl pes 1 den před návštěvou salonu pečlivě vykoupaný v kvalitním psím šamponu, srst byla vykartáčovaná a rovná a měl by být zbaven vnějších parazitů (blechy, klíšťata).
Pejsek, který nebude při příchodu čistý a vykoupaný, nebude moci být přijat z toho důvodu, že v čase pro něj vymezeném vyčesávání, koupání, sušení a jiné úkony spojené s úpravou srsti nestihneme provést. Takový pejsek bude muset být přeobjednán na jiný termín.

Základem dobrého střihu je dobře připravený pejsek na stříhání. To znamená, že musí být den předem vykoupaný v psím šamponu, jeho srst musí být důkladně rozčesaná, narovnaná a vysušená.  

Pokud však chcete pejska trimovat, tak naopak pejska nekoupejte. Neměl by však být špinavá kulička J

Nejlépe pro Vašeho mazlíčka uděláte, když koupání a sušení jeho kožíšku svěříte do našich rukou.

 

Rozhodnete-li se připravit pejska na stříhání sami, doporučujeme dodržet následující postup pro nejlepší výsledek:

  1. Nejdříve srst pejska před koupáním důkladně rozčešte, pročešte kovovým hřebenem a vykartáčujte (nezapomeňte na srst na nohou a ocasu).
  2. Odstraňte všechny bodláky, větvičky, zaknocené chuchvalce chlupů a hrubé nečistoty, které nasbíral do srsti.
  3. Nyní můžete srst namočit teplou vodou (ne příliš horkou) tak, aby byla všude dobře namočená.
  4. Použijte kvalitní šampon pro psy (většina se ředí dle návodu) a důkladně vmasírujte do všech míst jeho kožíšku.  Poté srst pečlivě vymyjte. V případě hodně znečištěné srsti šamponování opakujte. Dbejte na důkladné vymytí šamponu ze srsti. Špatně vymytý šampon může Vašemu pejskovi podráždit kůži a nepříjemně jej svědit.
  5. Po tomto vymytí veškeré špíny můžete aplikovat například psí balzám pro snadnější rozčesávání, kondicionér nebo olej. Tyto přípravky dodají srsti potřebný lesk, přirozený vzhled a zamezí přílišnému vysušení srsti a kůže po koupání.
  6. Nyní pejska vysušte ručníkem tak, že vodu vymačkáte do ručníku. Je důležité aby jste srst při tomto procesu nezacuchali a proto opravdu jemně vytlačujte vodu ze srsti. V žádném případě srst netřete, pouze se jen dotýkejte ručníkem mokrého těla, aby se srst zbytečně nezacuchala. Po tom opatrně pročešte řidším kovovým hřebenem, aby se nepotrhala.
  7. Dosušte srst fénem, pokud možno vlažným vzduchem. Během fénování srst pročesávejte hřebenem či kartáčem do rovna a vyfénujte ji zcela do sucha. Nezapomínejte na nohy a ocásek!

   Pokud srst necháte proschnout bez fénování a česání, bude zvlněná, polámaná a přeleželá a střih se upravuje mnohem hůře.

   Při kvalitní přípravě můžeme následně pejska i kvalitně ostříhat. V opačném případě má špatná příprava na kvalitu střihu negativní dopad a kvalitní střih v žádném případě nelze provést.

* * *

Prosíme páníčky, aby nás upozornili na jakékoliv problémy jejich miláčků, např. ...

na agresivní, příliš bojácné, nemocné pejsky, zejména na epileptiky a pejsky se srdečními problémy...

pejsky s kožními problémy, jako jsou bradavice, výrůstky, jizvy nebo odřeniny...

na parazity jako jsou blechy, klíšťata, ...

pokud je pejsek po chirurgickém zákroku nebo po úraze...

na hárající fenky, ...